„Som rád, že v dnešnom uponáhľanom svete nazabúdame na tradičné slovenské zvyky a tradície.Na sviatok svätej Kataríny, ktorá ma meniny 25. novembra, sa v slovenských mestách a dedinách konajú tanečné zábavy,tak ako tomu bolo v minulosti, tak je to aj dnes a bokom nemôže stáť ani Cemjata – povedal riaditeľ PhDr. Slavko Poptrajanovský v úvode katarínskej zábavy.
Tradícia organizovania Katarínskej zábavy sa začala v našom zariadení pred piatimi rokmi. Všetci zamestnanci, ako aj klienti sa na ňu veľmi tešíme. Toho roku sa konala vo štvrtok 28. 11. od 14,oo  hod.

read more

Október je mesiac plný farieb, ktoré nám dávajú listy stromov,
zbiera sa posledná úroda, využívajú sa posledné krásne slnečné dni na prechádzky.
Pre niektorých je tento mesiac smutný, lebo sa tak rýchlo blíži zima, pre iných je krásny a s plnými dúškami si vychutnávajú posledné teplé slnečné lúče. Október je predovšetkým mesiacom, ktorý patrí naším seniorom a úcte k starším.
Staroba je pre nás všetkých prirodzená a nemôžeme ju zastaviť, čo môžeme urobiť je: spríjemniť si ju.

Mesiac október sa v našom zariadení niesol v duchu spevu, tanca, opekačiek, výletov, filmových a spirituálnych aktivít a spomínaním na časy mladosti.

Začínali sme 3.10. – na želanie viacerých obyvateľov zariadenia sme v dopoludňajších hodinách premietali v jedálni sv. omšu, ktorá sa konala z príležitosti Dňa otvorených dverí v areáli zariadenia.

read more

Dňa 9.11.2015 sa naša obyvateľka zariadenia pre seniorov Harmónia, Prešov-Cemjata dožije nádherných 105 rokov.Nenaučila sa čítať, ani písať, ale tvrdí, že jej to v živote vôbec nechýbalo.
Hoci recept na dlhovekosť nemá, vraví, že základom je byť dobrým človekom a mať chuť žiť.

read more

V dňoch 22. – 23. októbra 2013 v Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata prebehlo školenie zamestnancov v oblasti profesionálneho marketingu so zahraničným lektorom.

 „Marketing je podľa mňa dôležitá téma. Sociálne služby sa realizujú na trhu a tak vyžadujú profesionalitu aj v komunikácií. Z tohto dôvodu naše zariadenie kladie na kvalitu vzdelávania zamestnancov veľký dôraz.“ – povedal Slavko Poptrajanovski, riaditeľ zariadenia pre seniorov Harmónia. read more

Svätý Donát na Cemjate spojil veriacich aj neveriacich

http://www.zpscemjata.sk/web/wp-content/uploads/2013/sv_donat.jpg

V piatok 11.10.2013 o 10.oo hod. Zariadenie pre seniorov Harmónia v spolupráci farnosťou sv. Mikuláša v Prešove organizovali v kostolíku sv. Donáta na Cemjate po prvýkrát v histórii spirituálnu prednášku spojenú s organovým koncertom na tému „Stretnutie so sv. Donátom“.

 

ZpS Harmónia na koncerte bez bariér v DJZ Prešov Krídla túžby 2013

http://www.zpscemjata.sk/web/wp-content/uploads/2013/kridla_tuzby.jpg

 Prešovský samosprávny kraj 10. októbra po tretíkrát udelil ocenenia Krídla túžby v sociálnych službách. V Divadle Jonáša Záborského v Prešove boli počas koncertu bez bariér odovzdané ceny v troch kategóriách. O ocenených rozhodli členovia Komisie sociálnej pri Zastupiteľstve PSK. Koncert priamo nadväzuje na tradíciu …

 

Za priateľmi a skúsenosťami do pardubického kraja

http://www.zpscemjata.sk/web/wp-content/uploads/2013/vytel_cesko.jpg

 V dňoch 10. – 12.9.2013  sa deväť zamestnancov Zariadenia pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata zúčastnilo priateľskej návštevy, súčasťou ktorej bolo aj školenie Brainstormingu zamerané na koncepčný rozvoj starostlivosti o seniorov, v Domově důchodců v českom meste Ústí nad Orlicí. Boli sme milo prekvapení, …

 

What a Wonderful Day

http://www.zpscemjata.sk/web/wp-content/uploads/2013/dod_2013.jpg

Farby dúhy sú na nebi tak krásne Sú tiež na tvárach ľudí okolo Vidím ako si priatelia podávajú ruky A hovoria : Ako sa máš? V skutočnosti však hovoria : Mám ťa rád. Tento úryvok z textu skladby What a Wonderful World, ktorú …

 

Aktivity a podujatia jeseň – zima 2013 ZpS Harmónia Prešov – Cemjata

http://www.zpscemjata.sk/web/wp-content/uploads/2013/podujatia_jesen_zima.jpg

PDF verzia aktivity a podujatia jeseň – zima 2013 na stiahnutie tu.

 

Deň otvorených dverí

http://www.zpscemjata.sk/web/wp-content/uploads/2013/pozvanka_dod.jpg

Vedenie a prijímatelia sociálnych služieb zariadenia pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata Vás pozývajú na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 27.9.2013 v priestoroch nášho zariadenia. PDF verzia pozvánky na stiahnutie tu.