Katarínska zábava

„Som rád, že v dnešnom uponáhľanom svete nazabúdame na tradičné slovenské zvyky a tradície.Na sviatok svätej Kataríny, ktorá ma meniny 25. novembra, sa v slovenských mestách a dedinách konajú tanečné zábavy,tak ako tomu bolo v minulosti, tak je to aj dnes a bokom nemôže stáť ani Cemjata – povedal riaditeľ PhDr. Slavko Poptrajanovský v úvode katarínskej zábavy.
Tradícia organizovania Katarínskej zábavy sa začala v našom zariadení pred piatimi rokmi. Všetci zamestnanci, ako aj klienti sa na ňu veľmi tešíme. Toho roku sa konala vo štvrtok 28. 11. od 14,oo  hod.

Bez zveličovania tanečná sála (jedáleň zariadenia) určite ešte takú masu tancuchtivých a zabávajucochtivých ľudí ešte nezažila. Bolo nás viac ako 140 účastníkov.

Do tanca hrali až dve živé kapely a to ako tradične naši kamaráti – hudobníci z Prešova  a duo hudobníkov z Medzilaboriec.

Na zábave sme privítali hostí: klientov a zamestnancov z CSS AMETYST Továrne s ich riaditeľom Mgr. Jozefom Sabolom, a klientov a zamestnancov ZpS a DSS z Medzilaboriec s ich riaditeľom PhDr. Igorom Magerom, PhD., ktorý bol aj jedným zo spomínaného dua hudobníkov z Medzilaboriec.

Môžeme skonštatovať, že to bola jedná vydarená akcia, kde sa mohli účastníci dosýta najesť, zatancovať si, vyhrať hodnotné ceny v tombole a nadviazať nové priateľstvá.

(v.v.)

This entry was posted in AKTUALITY. Bookmark the permalink.

Comments are closed.