Vytlačiť túto stránku

Milé mamy, matky, mamičky, staré mamy

druhú májovú nedeľu, si dôležitosť žien, matiek pripomenul snáď každý. Matka je človek, ktorý nás nosil pod srdcom, človek, ktorý nám dal nezištnú lásku a starostlivosť od malého nemluvňaťa až po celý jej život. Každý vie, čo matka preňho znamená. Mama, je slovo kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Mama, je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Naša mama, ktorá sa teší z našich úspechov, ktorá sa trápi pre naše starosti a to aj dnes, keď sme už dávno dospeli. Deň matiek je príležitosťou poďakovať za všetku lásku, za nehu, starostlivosť, za opateru, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

V našom zariadení, sme si tento sviatok pripomenuli trošku neskôr, ale oplatilo sa počkať, lebo študentky Strednej odbornej školy pedagogickej v Prešove, pod vedením svojho pána učiteľa PaeDdr. Radoslava Šašalu, PhD. a bývalého študenta tejto školy, rozospievali celú miestnosť.  

Svojím prvým vystúpením, môže rozbehnúť spevácku kariéru aj vnučka našej kolegyne, slečna Sofia, žiačka základnej školy, ktorá nám tiež spestrila dopoludnie krásnym spevom.

Na záver naším mamám, starým mamám, bolo popriate veľa radosti zo svojich detí a vnúčat a nech v ich očiach sa už len objavujú slzy radosti a spokojnosti.

Fotogaléria