Vytlačiť túto stránku

Katarínska zábava na Cemjate 2019

Advent má magický charakter. Je to obdobie medzi štyrmi nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša. Aj keď jeho korene siahajú do 4. storočia, čas adventných nedieľ zaviedol až pápež Gregor Veľký.
Advent sa volal niekedy malým pôstom. Vtedy skončilo obdobie tanečných zábav a okrem vyzdobovania domácnosti sa dodržiavali zvyky spojené so sviatkami svätých.

Preto poslednú tanečnú zábavu pred Vianocami organizujeme v našom zariadení pre seniorov už tradične na Katarínu. Aj tento rok nám do tanca hrala známa hudobná skupina, ktorá nám robí spoločnosť skoro každý rok. Klienti, ktorým zdravotný stav nedovoľoval, aby si s nami zatancovali, si aspoň pri stoloch zaspomínali na ľudové tradície a popri tom aj zaspievali. Na večeru sa podával Katarínsky tanier s opekanými zemiakmi, na ktorom sme si dobre pochutili a nabrali sily do nasledujúceho tanca.

Vyvrcholením programu bola samozrejme tombola, na ktorú sa naši seniori najviac tešia. Mnohí šťastlivci sa tak mohli radovať z hodnotných cien, ktoré venovali sponzori ako aj ZpS Harmónia..

Fašiangová zábava bola príjemným spestrením každodenného života obyvateľov žijúcich v Zariadení pre seniorov Harmónia a zároveň zavŕšením radovánok pred vstupom do pôstneho predvianočného obdobia. 

Fotogaléria