Vytlačiť túto stránku

„Udržanie komfortu zdravia na Cemjate“, alebo v zdravom tele, zdravý duch...

            V zariadení pre seniorov Harmónia, sa zamestnanci snažia svojím prijímateľom – seniorom, zabezpečiť podporu zdravého ducha i tela. V usporiadaní týchto podujatí aktívne pomáha aj o.z. STRIEBORNÉ KRÍDLA, ktoré požiadalo formou projektu o podporu aj mesto Prešov. Sme radi, že poslancom mesta Prešov a pani primátorke mesta Prešov Ing. Andrei Turčanovej, nie je ľahostajný život seniorov a podporili náš projekt sumou 405,00€.

            Cieľom športového podujatia bolo aktivizovať seniorov a hendikepovaných seniorov a odstrániť pocit izolácie. Možnosť športového vyžitia mali preto všetci seniori nášho zariadenia, ale tak isto aj seniori ZpS Náruč v Prešove a príbuzní seniori. Športové činnosti boli prispôsobené seniorom s rôznym postihom a keď aj výhra jednotlivcov vo forme diplomu, medaily, pohára a fľašky vína potešila, ale i tak bolo podstatné zúčastniť sa a nie vyhrať.Seniori sa tešili, ale aj obávali či zvládnu športové disciplíny, ale všetci to prežili v zdravý a tak kop loptou do bránky, či už hod šípkou do terča, alebo petanque sa im nakoniec zapáčili.

            V športovom duchu sa niesol celý deň a niektorí prijímatelia si spríjemňujú športom aj ďalšie dni a seniori z mesta k nám chodia za účelom oddychu a športového relaxu. Ďakujeme za podporu mestu Prešov, riaditeľovi zariadenia pre seniorov a všetkým zúčastneným seniorom.  

Fotogaléria

strieborne kridla tabulka uprava - kpia(1)